Puchar Warszawy 2014

Puchar Warszawy 10-11 maja 2014 Zegrze

W dniach 10-11 maja odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody w klasie Finn nad Zalewem Zegrzyńskim. Organizatorem trzeciej edycji regat, podobnie jak poprzednich dwóch ecycji, był klub MOS 2 Warszawa z siedzibą w Zegrzu.

Na starcie pojawiło się 9 finnistów ze wszystkich kategorii wiekowych (junior, senior, masters) w tym 8 finnistów reprezentujacych warszawskie kluby oraz gość z Lublina.

W sobotę Zalew Zegrzyński przywitał zawodników słoneczną pogodą, aczkolwiek było pochmurno. Pierwszy wyścig rozegrał się przy słabym i krętym wietrze, czyli ulubione warunki Piotra Mazur. Wyścig udało mu się wygrać, aczkolwiek przetasowania pomiędzy zawodnikami następowały przez cały czas twrania tego prawie półtoragodzinnego biegu.

Kolejne trzy wyścigi rozegrały się przy krętym oraz silnym i porywistym wietrze dochądzącym do 20 wezłów. W takich warunkach zaprocentował sumiennie przepracowany okres przygotowania fizycznego do sezonu w wykonaniu Jakuba Reszkę oraz Dariusza Czapskiego, oraz bezbłędna technika prowadzenia jachtu przy takim wietrze w wykonani Jacka Binkowskiego. W ostatnim wyścigu dnia Artur Kos postanowił wyprowadzić swojego trenera Dariusza Czapskiego z równowagi poprzez skuteczne rozwarstwienie jego płetwy sterowej za pomocą niekontrolowanego manewru tuż przed startem. Prośba o zadośćuczynienie zostałą przez Komisję Sędziowską rozpatrzona pozytywnie . Dzień zakończył się prowadzeniem Dariusza Czapskiego, Jakub Reszka (2 zwycięstwa jednego dnia) na remisie z Piotrem Mazur tylko 1 punkt za liderem i 3 punkty przed Jackiem Binkowskim. Wyrazy uznania nalezą się wszystkim, którym w tych trudnych warunkach udało się ukonczyć choć jeden wyścig.

Niedziela okazała się być troszke mniej wietrzna i troszkę bardziej pochmurna. Dzień ponownie zaczął się od wygranej Piotra Mazur po bardzo wyrównanym i pełnym przetasowań biegu. W kolejnym wyścigu moc pokazał Jakub Reszka, zostawiając przy silnym i porywistym wietrze Jacka Binkowskiego, Piotra Mazur i walczącego z nim do samego końca Dariusza Czapskiego.

Regaty wygrywa fenomenalnie radzący sobie w silnych warunkach wiatrowych Jakub Reszka, na remisie punktowym z Piotrem Mazur (zadecydowała większa liczba wygranych wyścigów) i punkt przed Dariuszem Czapskim. Zwycięzca Pucharu Warszawy otrzymał przechodnie trofeum, które będzie musiał obonić za rok.

Serdeczne podziękowania dla Szymona Rubana i MOS 2 Warszawa za chęć i determinację do organizacji regat o Puchar Warszawy, oraz dla wszytkich zawodników, którzy pojawili sięna starcie w tych ciężkich i wymagajacych warunkach wietrznych.

Pełne wyniki poniżej


Kolejne regaty w klasie Finn – Puchar PZŻ w Pucku, odbędą się w dniach 15-18.05.2014. Pełny kalendarz regat w klasie Finn w nadchodzącym sezonie znajduje się na stronie Polskiego Stowarzyszenia Regatowego Klasy Finn:
www.finnclass.pl

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*