Podsumowanie Pucharu Polski klasy Finn 2015

Podsumowanie Pucharu Polski Polskiego Stowarzyszenia Regatowego klasy  Finn 2015

Zakończył się bardzo udany dla Polskiego Stowarzyszenia klasy Finn sezon regatowy. W tym roku w ramach cyklu dziesięciu zawodów Pucharu Polski wystartowalo łącznie 44 zawodników z Polski oraz 7 gości z zagranicy.

Pełny cykl regat wraz z przelicznikami:
1. Memoriał Ottona Weilanda w Charzykowych 25-26.04
2. Puchar PZŻ w Pucku 29-31.05
3. Puchar Prezydenta m. Gdyni 05-07.06
4. Puchar Warszawy w Zegrzu 20-21.06
5. NORDCUP 27-29.06
6. Memoriał B. Knasieckiego Poznań 11-12.07
7. Sopot Finn Cup 07-09.08
8. Puchar Komandora AZS Poznań 14-16.08
9. Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich Gdańsk 17-20.09
10. Mistrzostwa Warszawy 17-18.10

 

 

Do klasyfikacji zaliczane było 6 najlepszych imprez. Całosezonową rywalizację ze znaczną przewagą nad konkurentami wygrał Jeremi Zimny z WKŻ Wolsztyn, przed Andrzejem Romanowskim z YC Rewa i Piotrem Mazurem z KS Spójnia Warszawa. Jeremi Zimny okazał się być równiez najlepszym juniorem, natomiast Andrzej Romanowski najlepszym mastersem.

 

Klasyfikacja Open:
1. Jeremi Zimny WKŻ Wolsztyn
2. Andrzej Romanowski YC Rewa
3. Piotr Mazur KS Spójnia Warszawa

Klasyfikacja Junior:
1. Jeremi Zimny WKŻ Wolsztyn
2. Bartosz Ptak WKŻ Wolsztyn
3. Robert Jarocki AZS Poznań

Klasyfikacja Masters:
1. Andrzej Romanowski YC Rewa
2. Marek Jarocki AZS Poznań
3. Artur Piernicki YC Rewa

Pełne wyniki dostepne na stronie:
http://www.finnclass.pl/puchar-polski/puchar-polski-2015/

 

Poza klasyfikacją znalazły się dwie imprezy, które wymagały spełnienia pewnych wytycznych, tzn Mistrzostwa Polski w Sprincie 24-26.07 (limit miejsc) oraz Mistrzostwa Polski Masters (limit wieku – minimum 40 lat).

 

Sezon obfitował w wiele ciekawych czy niespodziewanych rozstrzygnięć, jak wygrana Jeremiego Zimnego podczas NordCup, triumf Łukasza Lesińskiego i trzecie miejsce Tomasza Kośmickiego podczas Mistrzostw Polski w Sprincie, złoty medal dla Mikołaja Lahna czy heroiczna i zwieńczona sukcesem walka Piotra Kuli o srebrny medal w finalowym biegu podczas Mistrzostw Polski. Na najwazniejsze zawody jeździ ok. 25 łódek, co mocno uatrakcyjnia rywalizację. Wielokrotnie o końcowych wynikach decydowały centymetry na mecie, jak w Sopocie, gdzie pomiędzy zwycięzcą, a szóstym zawodnikiem w wynikach końcowych była różnica jedynie 3 pkt.

 

Przyszły sezon to zmniejszenie ilości imprez poprzez wybór jednych zawodów na miesiąc. Cykl rozpoczną kwietniowe zawody w Rybniku, następnie Puck (Puchar PZŻ) , Gdańsk (NordCup) , Poznań (Puchar Komandora AZS) , Szczecin, Gdańsk (Mistrzostwa Polski) i Warszawa. Więcej szczegółów niedługo na stronie Stowarzyszenia.

 

Cieszy coraz liczniejszy udział naszych zawodników na regatach zagranicznych. Dotychczasowe udziały naszej reprezentacji w regatach rangi międzynarodowej (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Świata Masters) są wspierane przez coraz śmielsze poczynania naszych kolegów na regatach w Niemczech (Steinhude, Finn-Finale Rupenhorn). Liczymy na szerszy odzew i rewizyty naszych sąsiadów w Polsce, co jest tym atrakcyjniejsze im więcej Polaków ściga się na naszych akwenach.
Serdeczne podziękowania dla naszych partnerów oraz ich nieocenionego wsparcia w postaci strojów reprezentacyjnych dla mastersów firmie Azimuth:
www.azimuth.com.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

oraz gadżetów własnej produkcji producentowi żagli i pokrowców:
www.ansail.pl

 

 

 

 

 

 

Sezon 2015 kończymy z 55 członkami zrzeszonymi w ramach naszej organizacji, posiadającymi własny i gotowy do ścigania sprzęt. Przyszly sezon zapowiada się zatem jeszcze atrakcyjniej. Gorąco zapraszamy na Finna. Więcej szczegółów na:

www.finnclass.pl

www.fb.com/PSRKFinn

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*