Mistrzostwa Polski klas olimpijskich – po pierwszym dniu

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Kolejny rok z rzędu klasa Finn jest jedną z najliczniej reprezentowanych podczas najważniejszej imprezy na krajowych akwenach. Na starcie pojawiło się 22 zawodników z Trójmiasta, Warszawy, Wolsztyna, Szczecina, Biskupca i Gliwic, w tym cała reprezentacja z właśnie zakończonych Mistrzostw Świata AOC rozegranych w Santander, oraz czołówka rywalizacji Pucharu Polski.

Na wodzie panowały raczej jesienne warunki – 10 C, zimny deszcz,, totalne zachmurzenie i wiatr do 35 węzłów. Idealne warunki dla tych wszystkich, którzy sumiennie przygotowywali się na siłowni, w terenie i oczywiście podczas treningów na wodzie przez cały sezon.

Pierwszy dzień bezapelacyjnie należy do Piotra Kuli, który wygrał wszystkie trzy wyścigi, ale mocno naciskali na niego Jakub Marciniak oraz Miłosz Wojewski. Zresztą całą czołówka pływała bardzo blisko siebie, albo raczej bardzo daleko od autora niniejszej relacji.

W trzecim biegu doszło do nieprzyjemnej sytuacji pomiędzy Jakubem Reszką a Michałem Jodlowskim. Wymuszenie pierwszeństwa przez Michała zakończyło się dla niego dyskwalifikacją.

Wyniki po trzech biegach:

autor krzywego zdjęcia pod kątem - Jakub Reszka

Jutro podobno ma być słonecznie, słabszy wiatr i generalnie bardziej żeglarsko, o ile to w ogóle jest możliwe pod koniec września w Gdańsku – Górkach Zachodnich.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*