Sopot Finn Cup

W dniach 2-3.08.2014, przy okazji Mistrzostw Polski Katamaranów, odbyły się zawody Sopot Finn Cup. Na starcie pojawiło sie 20 zawodników z Trójmiasta, Warszawy, Gliwic, Poznania, Biskupca oraz Niemiec. W sobotę przy sprzyjajacych warunkach wietrznych i dosyć dużej fali odbyły się dwa wyścigi. W pierwszym z nich zawodnicy Klubu Sportowego Spójnia zameldowali się na mecie na trzech pierwszych pozycjach w kolejności: Piotr Mazur, Dariusz Czapski oraz Jakub Reszka. Pierwszy najlepszy zawodnik Spójni (w tym wyścigu) nie ominął boi rozprowadzającej, i choć dopłynął na metę na pierwszym miejscu, to niezwłocznie po zejściu z wody wycofał się z tego biegu uzyskując karę punktową RET. W zwiazku z powyższym pierwszy bieg wygrał Dariusz Czapski przed Jakubem Reszką i Włodzimierzem Radwanieckim (SKŻ Sopot). Drugi wyścig wygrał Jakub Marciniak (AZS Politechnika Gdańska) przed Piotrem Mazurem i Włodzimierzem Radwanieckim. Wraz z biegiem czasu przyjemna bryza osłabła, pozostawiajac jedynie dużą falę i słabsze samopoczucie u co poniekórych zawodników… Przy takim obrocie sprawy Komisja zdecydowała się zakończyć wyścigi i skierować zawodników w stronę brzegu. Po wyścigach odbył się grill, a następnie wszyscy zawodnicy klasy Finn świętowali 18-te urodziny Jakuba Reszki.

W niedzielę nie odbył się żaden wyścig z powodu problemów z nieustabilizowaną bryzą stale zmieniającą kierunek słabego wiatru, zatem sobotnie wyniki stały się końcowymi. Zawody wygrał Dariusz Czapski przed Włodzimierzem Radwanieckim i Jakubem Reszką. Gratulujemy wszystkim, a Jakubowi życzmy wszystkiego najlepszego i 100 lat!

Pełne wyniki do pobrania tutaj:
http://www.katamaran.sopot.pl/SOPOT%20FINN%20CUP%202014.docx

Najświeższy ranking Pucharu Polski:

Na wynikach pojawiła się nowa kolumna związana ze składkami, na czerwono zaznaczone są osoby, które są członkami Stowarzyszenia, a nie zapłaciły jeszcze tegorocznych składek, oraz osoby, które nie zadeklarowały jeszcze chęci członkowstwa, do czego serdecznie zachecamy!

Następne zawody liczone do Pucharu Polski we wrześniu – Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych oraz Mistrzostwa Polski klas olimpijskich – druga połowa września w Gdańsku – Górki Zachodnie.

Najbliższe zawody z kolei zostaną rozegrane w dniach 23-24 sierpnia nad Zegrzem – Puchar Lasera. Otrzymaliśmy niedawno zaproszenie na te regaty, lada dzień pojawi się zawiadomienie. Udział zadeklarowała już większość kolegów z Warszawy, zapraszamy kolegów z pozostałych ośrodków!!

Więcej informacji na www.facebook.com/PSRKFinn oraz na stronie Stowarzyszenia www.finnclass.pl

Artykuł autorstwa Jakuba Reszka oraz Piotra Mazur

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*